BOON - A MiReHu jégre tette Miskolcot!
A MiReHu élelmiszer-pazarlás elleni roadshowjának egyik izgalmas állomása a közönségkorcsolya volt
A MiReHu Nonprofit Kft. (MiReHu) ismét részt vett az Európai Hulladékcsökkentési Héten. Az idei kampány központi témája az élelmiszer-pazarlás volt. A statisztikák riasztóak, hiszen évente tonnaszámra dobunk ki olyan élelmiszert, amely még fogyasztható lenne. A hét során több ponton szerveztek szemléletformáló rendezvényeket Miskolcon, a programsorozat záróeseménye pedig a közönségkorcsolya volt, amely játékká változtatta a szemléletformáló programot. A MiREHu múlt heti akcióiról ebben a cikkünkben olvashatnak bővebben.
A rendezvény résztvevői számára a belépőjegy egy darab tartós élelmiszerrel váltható meg, lehetőleg olyan termék, amelynek közel van a lejárati ideje, de még biztonságosan fogyasztható, és amit az adományozó már nem tud felhasználni. Ezek az adományok azonnal eljutottak a rászorulókhoz, ezzel nemcsak az élelmiszer-pazarlás problémájára hívták fel a figyelmet, hanem a társadalmi összefogás fontosságát is hangsúlyozták. A rendezvény egy helyi alapítvány partnerségével valósult meg, célja pedig az élelmiszer-adományozás népszerűsítése volt. Azok számára, akik nem tudtak adományt hozni, lehetőség nyílt, hogy egy mini kvíz kitöltésével szerezzenek belépőt. A kvíz során a résztvevők játékos formában ismerhették meg az élelmiszer-pazarlás mértékét és a hulladékcsökkentés fontosságát.
A jégpályán megrendezett esemény egyik legfőbb üzenete a fagyasztás jelentősége volt. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) irányelveit követve a szervezők bemutatták, hogy a fagyasztás nem csupán egyszerű, hanem rendkívül hatékony módszer is az élelmiszerek megőrzésére. A különböző szórakoztató játékok mellett számos látványos elem is felhívta a figyelmet az élelmiszer-pazarlás problémájára. Például az elkerülhető ételhulladékok mennyiségét és összetételét egy tetris-stílusú installációban ábrázolták a roadshow pénteki eseményén. Ez az installáció olyan, otthonokban gyakran előforduló, lejárt vagy a lejárati időhöz közel álló élelmiszerekből készült, hogy a közönség számára szemléltetni tudják a pazarlás fizikai mértékét.