A nőjogi aktivisták számára nehéz időszak várható az Egyesült Államokban - PestiSrácok.


A nőjogi aktivisták számára nehéz idők várnak az Egyesült Államokban (videó) – Varga Ádám, 2024. november 22.

A fejlett világban mindig is fontos szerepe volt az emberi jogoknak. Majd megjelentek a különböző kategóriák, mint a nők, lmbtq-tagok, csillámlámák stb. jogai. Mielőtt még bárki is félreértené, nem kívánom félvállról venni a nők jogait, de én személy szerint emberi jogokban hiszek, amik identitás vagy nemi jegyek nélkül ugyanúgy megilletnek mindenkit. A nyugati világban jelenleg mindenki egyenlő. Ahol valóban szükség lenne ilyesmire, oda sajnos nem merik elvinni.

Van egyfajta rejtett vonzereje annak, hogy éppen azok emelik fel a hangjukat a nők jogaiért, akik máskor talán még a női identitás lényegét sem képesek megfogalmazni. Az elnyomott aktivisták ennek ellenére határozottan állnak ki a női jogokért, anélkül, hogy tisztában lennének a céljaikkal. Az alábbiakban ennek a jelenségnek a bizonyítékait találhatjuk:

A videóban látható tüntetők öltözködése az "A szolgálólány meséje" című disztópikus alkotásból merít inspirációt. Ebben a sötét világban a nők többsége már meddő, és azok, akik még képesek gyermekeket szülni, a gazdag családok számára haszonállatként kerülnek átadásra. Ez a szomorú tendencia sajnos elérte a mi közegünket is. Pár évvel ezelőtt Mérő Vera, az ország legismertebb és legelkötelezettebb feministája, egy meghajlított A3-as lapot kötött a fejére, és előadta monodrámáját, ezzel felhívva a figyelmet a problémára.

Mérő Vera, aki az elnyomott nő szerepébe bújt, megosztotta gondolatait az Instagramon.

A videó mindenesetre igazán tanulságos. A kérdező egy nagyon egyszerű kérdést tesz fel, miután a tüntető agya azonnal syntax errort produkál.

"Milyen jogokat élvezhet egy férfi, amelyek már nincsenek meg egy nő számára?"

A hatás azonnal érezhetővé vált. A tüntető, mint aki megérintette a világ súlyát, azonnal leállt, és mélyen átértékelte életét, végül a legokosabb döntést hozta meg: csendben maradt. Ezzel szemben az elnyomott hölgy nem tudott ilyen bölcsen cselekedni. Egyszerűen, szinte csak suttogva belemerült a mikrofonba, ezzel is érzékeltetve a helyzetének súlyosságát és elnyomásának mértékét.

A probléma nem a nők jogainak kérdésével áll összefüggésben, hanem azzal, hogy bizonyos feminista nézetek, mint amilyeneket Mérő Vera képvisel, azt a gondolatot ültették el a nőkben, miszerint az abortusz az emberi jogok része. Eközben a férfiak, akik szintén részt vettek a gyermek létrejöttében, gyakran nem is mondhatják el a véleményüket erről a kérdésről. Mindez egy rendkívül összetett téma, amelyet nem lehet pár mondatban megoldani, de ha valaki tüntetésre készül, érdemes alaposan átgondolnia, hogy mi is motiválja valójában az akcióját.

Ebben a témában elengedhetetlen, hogy társadalmi párbeszéd bontakozzon ki, és ne az történjen, hogy a Mérő Verák elnyomják a másik fél hangját, csupán azért, mert az eltér a véleményüktől. Ha férfiként osztod a nézeteiket, bátran kifejezheted magad. Az azonban már nem megengedett, ha jogos kritikát fogalmazol meg.

Facebook hozzászólás

A témák, amelyeket érintünk, az emberi jogok védelme és a nők jogainak érvényesítése, különösen a tüntetések és demonstrációk keretein belül. Az Egyesült Államokban a vezető szerepet játszó aktivisták és szervezetek kiemelkedő munkát végeznek a társadalmi egyenlőség előmozdításában és a nők jogainak védelmében. A közösségi megmozdulások során a résztvevők hangot adnak elveiknek, és küzdenek a diszkrimináció ellen, hogy biztosítsák a nők számára a méltósághoz és jogokhoz való hozzáférést.

Related posts