Fokozódik a botrány: már 235 gyermek szorult kórházi ellátásra az iskolai menza ételei miatt.

Festék került az ételbe, ami mérgezést okozott a gyerekeknél.
Megdöbbentő hírek érkeztek Kínából: egy óvodában ipari ólomfestékkel színezett ételeket kínáltak a gyerekeknek, ami következtében több mint 230 kisgyermek vált kórházba szállításra szorulóvá. Az ügy kapcsán eddig hat embert vettek őrizetbe a hatóságok.
A hónap elején Kína északnyugati részén legalább 235 gyermeket diagnosztizáltak ólommérgezéssel. A Peixin Óvoda étkezési mintáiban az ólom koncentrációja elképesztően, kétezerszeresen meghaladta a nemzeti biztonsági határértéket. Még ennél is sokkolóbb, hogy az egyik pigment esetében a megengedett jogi határérték négyszázezerszeresét mérték. A nyomozás során számos élelmiszerbiztonsági hiányosságot és mulasztást fedeztek fel az óvoda működésében - számol be róla a Mirror.
A Gansu tartományi pártbizottság vasárnap kiadott jelentése szerint az óvoda igazgatója azzal a céllal akarta "feljavítani" a gyerekeknek felszolgált ételek színét és megjelenését, hogy több gyereket vonzzon az intézménybe. Az iskola szakácsa online vásárolta az ólomfestéket, annak ellenére, hogy a termék címkéjén egyértelműen szerepelt: "fogyasztásra alkalmatlan". Az óvoda korábban olcsóbban vásárolt biztonságos ételfestéket, de a "fényesebb" színeket részesítette előnyben.
Az ügy kapcsán hat óvodai munkatársat, köztük az intézmény vezetőjét, a tudatosan mérgező és egészségkárosító élelmiszerek felszolgálásával vádolják, ami miatt letartóztatásra került sor. Emellett 27 további személy ellen is nyomozás indult, akik az iskolai, kórházi és kormányzati szektorban tevékenykednek.
A jelentés alapján a hivatalos személyek manipulálták a megmérgezett diákok vérvizsgálati eredményeit, miközben több óvodában az élelmiszerbiztonsági ellenőrzéseket hanyagolták el, mindezt pedig "vesztegetések" ellenében tették.
A Gansu Tartományi Betegségellenőrzési és Megelőzési Központot "hanyagsággal" vádolják az ügy kezelésének során felmerült problémák miatt, mivel a mintavétel során "jelentős eltérés" tapasztalható a teszteredmények és a valós ólomszintek között. A jelentés alapján a Tianshui Második Népi Kórházban legalább két gyermek teszteredményeit jogellenesen "manipulálták", hogy azok alacsonyabb ólomtartalmat tükrözzenek.