Ezért ajánlják a szakértők, hogy a parfüm használatát minimálisra csökkentsd.

Sejthető volt, hogy minden, ami erősen illatosított, valamilyen szinten hat a szervezetünkre - és nem feltétlen pozitív értelemben -, most viszont ez szakértők által is bizonyítást nyert. Csínján a parfümökkel, illatosított krémekkel!
A Pennsylvaniai Állami Egyetem tudósai arra figyelmeztetnek, hogy a különböző illatos testápolók, parfümök és krémek megzavarhatják a test oxidációs mezejét, vagyis a test körüli védelmet. Ez a kémiai védőréteg olyan, mint egy légszűrő, amely interakcióba lép a levegőben található szennyező anyagokkal, mielőtt azok a szervezetbe kerülnének, és ideális esetben semlegesíti őket.
Fontos megjegyezni, hogy amikor valaki testápolót vagy parfümöt alkalmaz, a felvitt illatanyagok befolyásolhatják az érzékeny bőr és a test egyensúlyát.
Egy helyiségbe önkénteseket tereltek, és megmérték a körülöttük lévő levegő kémiai összetételét. Amikor illatosított anyagot vittek a bőrükre, a tudósok olyan, bőrből kipárolgó kémiai vegyületeket észleltek, mint az etanol és a fenoxietanol. Ezek koncentrált felhőket képeztek az orr és a fej körül, a koncentrációjuk pedig jóval magasabb volt, mint a helyiség levegőjében. Miután egy kevés ózont is a helyiségbe juttattak, azt vizsgálva, beindul-e az oxidációs védelmi mező, az eredmény egészen gyenge volt:
Alapvetően azok a termékek, amelyek segítenek abban, hogy frissnek és tisztának érezzük magunkat, valójában ronthatják a szervezet természetes légtisztító mechanizmusait.
A kutatók megállapították, hogy ezek a kémiai kölcsönhatások különösen a légzési zónákban jelentős, tartós hatással lehetnek a szervezetünkre, különösen zárt környezetben.