A helyiek aggodalommal tekintenek a károkra, ezért ellenezzük az Újpest új stadionjának felépítését.


Megdöbbentő információ: kiderült, hogy Magyarországon a traffipax milyen távolságból képes észlelni az autókat.

A múlt csütörtöki lakossági fórum után, ahol az újpesti kertváros lakói a Fóti úti egykori Tungsram gyártelep 18 hektáros területére tervezett új, 18 ezres stadion ügyében találkoztak a kerület vezetőivel, most a beruházóval és a klubvezetőséggel folytathattak eszmecserét. Az esemény helyszíne ezúttal a Megyeri Úti újpesti sporttelep Jégcsarnoka volt, de a résztvevőket csak a helyeik alapján engedték be, és a regisztrációt követően. A klubtól származó információk szerint az esemény nem volt sajtónyilvános, ami felveti a kérdést: miért is van ennek értelme? Így az újságírók nem juthatnak első kézből származó információkhoz, és a hírek forrása esetlegesen kevésbé objektív véleményekre támaszkodhat.

Természetesen, az események gyorsan elértek minket, és az információk szinte azonnal napvilágot láttak a Jégcsarnokban történtekről. Azonban voltak olyan résztvevők is, akik kifejtették saját nézőpontjukat a kialakult helyzetről. Úgy tűnik, hogy nem sok alternatíva áll előttük, ami teljesen érthetővé teszi, hogy nem éppen boldogan fogadják ezt a szituációt.

Henriette, egy kertvárosi lakos, aki határozottan ellenzi a projektet, a Blikknek beszélt tapasztalatairól. Elmondta, hogy bár volt egy moderátor és egy "talán" tájtervező hölgy is jelen, a klub részéről egyedül Ratatics Péter, az Újpest elnöke állta a kérdezők rohamát. Számos résztvevő megosztotta vele, hogy a felháborodás és az elkeseredettség ellenére a beszélgetés során végig megőrizték a kulturált hangnemet.

- Ratatics úr végig úgy beszélt, mintha már eldöntött kérdés lenne, hogy a stadion itt épül fel, csak két megoldást vázolt fel. Az egyik esetben az önkormányzat beszáll két-három, a tulajdonában lévő telekkel, a másikban nem. Utóbbi esetben, azt mondta, rosszabbul járunk, mert akkor kevesebb hely marad a lakosságot kiszolgáló üzletekre, vendéglátóipari egységekre, sportolási helyekre és játszóterekre - sorolta a nő.

Többen jelezték, hogy bizonyos felvetéseikre nem kaptak választ.

- Ratatics úr azt mondta, nem azért nem válaszol minden kérdésre, mert terel, hanem azért, mert még nincs mindenre kiforrott, konkrét válasz. Úgy gondolom, ha már ők szerveztek egy ilyen fórumot, hogy velünk egyeztessenek, akkor illett volna felkészülve érkeznie és a konkrét kérdésekre konkrét válaszokat kellett volna adnia - tette hozzá.

A fórum másfél óra elteltével véget ért, és sok résztvevőben megválaszolatlan kérdések maradtak. Többen is érdeklődtek arról, hogy ki fogja vállalni az építkezés esetleges káros következményeinek megtérítését, de sajnos erre semmiféle megnyugtató válasz nem érkezett. Sőt, még csak egy kis reményt sem nyújtottak a helyzet rendezésére.

- Azt sem értjük, hogy ha ezen a projekten régóta dolgoznak, ami például a bemutatott látványtervek alapján egyértelmű, akkor miért nem vették fel velünk, itt lakókkal korábban a kapcsolatot - tesz fel egy költői kérdést Henriett, akitől még azt tudjuk, hogy a helyi lakosok készültek néhány molinóval. "No stadion", "Nem kell stadion" és félreérthetetlenül egy Mészáros Lőrinc-klasszikusa hajazó: "Gondolom, nem stadion".

A Blikk egy másik informátora, Erzsébet harciasabb , ő úgy gondolja, perre viszik az ügyet, legalább meg akarják mutatni, hogy nem fognak "birka módjára önként a vágóhídra vonulni".

- Mi, kertvárosiak, összefogunk, és megpróbálunk ellenállni a helyzetnek. Elgondolkodtató, hogy Ratatics úr kijelentette: amint minden előírásnak eleget tesznek, azonnal nekilátnak az építkezésnek, hiszen két év múlva már az új stadionban szeretnék megkezdeni a 2027/28-as idényt. Azt ígérte, hogy minden lényeges lépés előtt összehívnak minket, de vajon miért, ha végül is a fejük felett döntenek? Egy felszólaló nagyon találóan fogalmazta meg: olyan ez, mintha a szülő azt mondaná a gyerekének: gyalog feljössz a lépcsőn, vagy inkább én segítek? - mondja a Lahner György utca lakója, aki hosszú évek óta a kertvárosban él.

Related posts