A Neumann Egyetem újabb lépést tett a sportélet támogatása érdekében, hiszen hat új sportegyesülettel alakítottak ki partnerségi kapcsolatot.

Dr. Fülöp Tamás, a Neumann János Egyetem rektora, ma ünnepélyesen köszöntötte a Sportszakmai Partner Program résztvevőit. Beszédében hangsúlyozta, hogy a közeljövőben az egyetem hallgatói létszáma meghaladja az 5.000 főt, ami stabil alapot biztosít az intézmény számára. E cél elérésében kiemelkedő szerepet játszik a sport iránti elkötelezettség és a különböző együttműködések kialakítása.
Ezek a számok magukért beszélnek - mondta előadásában Járdi Ádám, a Neumann János Egyetem sportközpontjának vezetője. Hozzátette, hogy az egyesületeknek és az egyetemnek is az a problémája, hogy nincs megfelelő felsőoktatás, ami itt tudná tartani a sportoló fiatalokat.
A cél az, hogy a sport és az egyetemi tanulmányok szoros kapcsolatban álljanak egymással, és ebben az egyetem aktívan támogatja hallgatóit. Hangsúlyozta, hogy nem csupán üres szavakat osztogatnak. - Nagyra értékeljük azokat a fiatalokat, akik a sport iránti elköteleződésük mellett a Neumann János Egyetemet választják - emelte ki.
A sportközpont vezetője hozzátette: 2018 óta két sportrendezvényt, míg tavaly már 73-at szerveztek, ebből is látszik, hogy jó az irány, de partnerek nélkül nem tudnak továbblépni. Az együttműködésekben a sportegyesületek érdekeltek abban, hogy érettségi után is itt tudják tartani a sportolóikat.
Idén az egyetem új partnerséget alakított ki a Magyar Olimpiai Bizottsággal, és ezzel csatlakozott azokhoz az intézményekhez, amelyek támogatják a kettős életpályamodell megvalósulását.
Jelenleg az egyetemnek van egy OBII-es vízilabdacsapata, egy NBI-es és NBII-es rögbicsapata és kézilabdacsapata. Jövő szeptemberre a kosárlabda, illetve a futsal vonatkozásában is szeretnének csapatokat összeállítani, akik majd az országos bajnokságokon tudnak szerepelni.
A vízilabdások a hétvégén kerültek be az ország legjobb OBII-es csapatai közé, a kézilabdásaik pedig vezetik a bajnokságokat, a rögbiseik is az elmúlt 10 év legjobb eredményeinél tartanak.
Az együttműködési aláírások előtt Fekete-Kovács Győző, az Euroscale Zrt. ügyvezetője, aki a kecskeméti felsőoktatás kézilabdacsapatával együttműködik már 10 éve, felvezette a hármas életpályamodell gondolatát is.