Ma ünnepi fényben ragyog Balatonfüred, hiszen a város történetének egyik legfontosabb eseménye, az Anna-bál immár kétszázadik alkalommal kerül megrendezésre. Az esemény gazdag hagyományai és a balatonfüredi kultúra szívét idézi meg, miközben a résztvevők

Ma különleges eseménynek ad otthont Balatonfüred, hiszen ünnepeljük a 200. Anna-bált. A szervezők várakozása szerint idén rekordot döntünk, hiszen 760 bálozó készül a felejthetetlen estéhez.
A bálra való készülődés izgalma már a Vaszary-villa gyönyörű kertjében érezhető, ahol a fiatal bálozók összegyűlnek. Innen veszi kezdetét a zenés felvonulás, amely a Blaha Lujza utcán haladva vezet el az Anna Grand Hotelig. Itt a hölgyek nyakába kerülnek a sorszámozott, elegáns herendi porcelán szívek, amelyek nemcsak az est díszei, hanem a barátság és az összetartozás szimbólumai is.
A bicentenáriumát ünneplő Anna-bálon a Mendelssohn Kamarazenekar játssza a hagyományos palotást és nyitótáncként a keringőt, amelyet az Operaház balettművészei táncolnak el.
Az estély során Káel Csaba rendezésében egy varázslatos operettműsor várja a báli közönséget, amelyben Miklósa Erika, Törőcsik Franciska, Nyári Zoltán és Haja Zsolt ragyogó előadásait élvezhetik. Emellett a Muzsikáló Magyarország 2025 program tehetséges zenészei, a Farkas Gábriel Showband, valamint a Dervalics Róbert vezette Sakk-Matt Company is színpadra lépnek, hogy felejthetetlen élményeket nyújtsanak a résztvevőknek.
A bálon a vendégeket egy lenyűgöző, 3500 darabos, összesen százötven millió forint értékű szerviz fogadja majd. Az ízek kavalkádja már az előételnél elkezdődik, hiszen balatoni fogasfilé és süllő várja az ínycsiklandó falatokra vágyókat, ezt pedig egy gazdag szürkemarha-esszencia leves követi. A főétel igazi különlegessége a mangalica és kacsa harmonikus duettje lesz, amely egyedülálló ízélményt kínál. Az ünnepi asztalok díszét a mandulás piskóta és a málnás mousse desszertek adják, amelyek véglegesen elvarázsolják a résztvevőket.
A közvetítések során fellép a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, valamint Kökény Attila és Rakonczay Viktor, akik különleges műsorral készülnek. Újdonság, hogy az Anna-bál keretein belül, a bál estéjén 200 lány és 200 fiú részvételével először szerveznek Anna-báli Sokadalmat, ami igazi különlegességnek ígérkezik.
A bálon a közönség szavazza meg a 15 legszebb lányt, akik közül majd a szakmai zsűri választja ki a bál szépét és udvarhölgyeit, akiket éjfélkor mutatnak be.
Éjfél közeledtével a Muzsikáló Magyarország zenészei varázslatos dallamokat pengetnek, miközben az Anna-bál szépe és udvarhölgyei méltóságteljesen lépkednek a Tagore sétányon, egészen a Széchenyi-szoborhoz. Itt, a Sokadalom résztvevőivel együtt egy szívhez szóló koszorúzási ceremóniát tartanak, amely a Balaton szépségére és kultúrájára emlékezik.
A bál szépei másnap délelőtt a Kisfaludy Színpadon is láthatók lesznek, ahonnan a mezőhegyesi, szilvásváradi és bábolnai ménesgazdaságok fogataival, kétszáz cigányzenész előtt, a Tagore sétányon elhaladva, a Zoób Kati Divatmúzeumot és a Polgármesteri Hivatalt érintve sétakocsikáznak a városban.
A Horváth-ház falai között, Szentgyörgyi Horváth Fülöp János fogadójának meghitt légkörében gyűltek össze az est vendégei, hogy tiszteletüket tegyék a házigazda leányának, Annának. Az ifjú Anna Krisztina számára ez az este különleges fordulatot hozott, hiszen ekkor ismerkedett meg leendő férjével, Kiss Ernő huszár főhadnaggyal. Az ifjú katona később a szabadságharc hőseként tűnt fel, hiszen tábornoki rangban harcolt a magyar függetlenségért, és vértanúként vonult be a történelembe az 1848-49-es események során. Az este varázslatos hangulata és az új találkozás emléke örökre összekötötte őket a nemzet sorsával.