Érdekes felfedezni, hogy a The New York Times szerint mely alkotások emelkednek ki a 21. század legjobbjai közül. Az értékelések és listák gyakran meglepő eredményeket hoznak, amelyek új perspektívát nyújtanak a filmek világában. Ezek a filmek nem csupán


Több mint 500 elismert rendező, színész és világszerte ismert sztár szavazott a 2000. január 1. óta bemutatott legkiválóbb filmekre. A rangsorban találunk Oscar-díjas mesterműveket, valamint olyan független alkotásokat is, amelyek talán nem annyira ismertek, de éppúgy megérdemlik a figyelmet.

A streamingszolgáltatók térnyerésével és a szuperhősfilmek uralkodásával radikálisan átalakultak a filmezési szokások az utóbbi negyed évszázadban. De mely mozgóképek tudtak valóban hosszú távon megmaradni a közönség emlékezetében?

A kérdés megválaszolására egy merész vállalkozásba fogott a The New York Times. A szerkesztőség több mint 500 filmkészítőt, híres sztárt és befolyásos filmes rajongót kérdezett meg arról, hogy szerintük melyek a 2000. január 1. óta bemutatott legjobb filmek. A szavazók között számos Oscar-díjas rendező található, mint például Pedro Almodóvar, Sofia Coppola, Barry Jenkins és Guillermo del Toro. Emellett olyan neves színészek is részt vettek a szavazásban, mint Chiwetel Ejiofor, Mikey Madison, John Turturro és Julianne Moore.

A The New York Times végül egy 100-as listát készített, a felsorolásban pedig bőven akadnak meglepetések, de olyan alkotások is képviseltetik magukat, melyeknek helyezése borítékolható volt. Ilyen többek közt Christopher Nolan Batman filmje, A Sötét Lovag, ami a 28. helyen végzett, de a Pixar klasszikusa, a Wall-E is befért a 34. helyre. A legendás Martin Scorsese több filmje is visszaköszön a listán, közülük a Wall Street farkasa csípte meg a legelőkelőbb, 20. helyet. A sokak által az új évszázad legjobb akciófilmjének tartott Mad Max: A harag útja épphogy nem fért be a 10-be és a 11. helyen végzett.

Related posts