Felfedeztük a tévésorozatok legelbűvölőbb bérgyilkosát!


Megérkezett az első előzetes a Futni mentem című film rendezőjének legújabb alkotásához!

A Breaking Bad nem csupán egy sorozat, hanem egy igazi kultúrjelenség, amely fél világot elvarázsolt. A történet középpontjában egy rákos kémiatanár áll, aki a családja jövőjének megmentése érdekében belép a drog világába. Az átalakulása egy igazi drámai utazás, amely során a kezdeti jó szándékokból egy modern drogbáró válik. Az öt évad során a feszültség és a fordulatok folyamatosan fokozódnak, így a nézők elmerülnek a sötét, mégis lebilincselő történetben.

Sorozatajánlónk most nem Walter White világába kalauzol, de a Breaking Bad szellemisége mégis átsüt rajta. A Mr Inbetween című, három évadon keresztül izgalmakat nyújtó thriller főszereplője, Ray Shoesmith, akit Scott Ryan alakít, egy alvilági bérgyilkos, aki nem ismer semmiféle morális határt, amikor a célpontjait kell eltüntetnie. Nem meglepő, hogy Rayt "mágusként" emlegetik – Ryan első filmje, a The Magician, éppen ezt a karaktert mutatta be. Azonban Ray életében elérkezik egy fordulópont, amelynek hatására igyekszik jobbá válni. Ez a változás nem egyik pillanatról a másikra történik, de a kopasz, ördögi mosollyal rendelkező figura mintha valóban elkezdene megjavulni. A sorozat során követhetjük, hogyan küzd a múltjával, és próbálja egyensúlyba hozni az alvilági tevékenységeit a mindennapi élet kihívásaival. A Mr Inbetween egyedi nézőpontból mutatja be a bűn és a megváltás határvonalát, miközben egy lenyűgöző karakterfejlődést tár elénk.

Ez a Mr Inbetween egyik legfőbb visszatérő poénja: az írók folyamatosan azt sugallják, hogy Ray megváltozhat, és amikor már teljesen beleéljük magunkat egy hagyományos családi dráma világába, akkor hirtelen felbukkan a géppuska. Egy bérgyilkos lecsap valakire, aki nem is volt a célkeresztben, vagy a főszereplő éppen valami fontosat figyelmen kívül hagyva végez egy ártatlan áldozattal a tényleges célpont helyett. Ilyen váratlan fordulatokkal teli ez a sorozat, ami mindig meglepi a nézőt!

Sydney vibráló és zűrzavaros világában játszódik az FX produkciója, ahol a helyiek közvetlensége és gyakran durva modora nem ismer határokat. Az emberek itt, a kontinens legnagyobb városában, nem félnek kifejezni véleményüket, és ha valaki ferde pillantást vet egy másikra, könnyen előkerülhet a baseballütő. Ray, a sorozat középpontjában álló figura, nem mentes a veszélyektől; sokan szívesen leszámolnának vele, és a Mr Inbetween főszereplője körül lévő barátok sem éppen a legbékésebbek – úgy tűnik, hogy valós ellenségekre sincs szüksége. Mégis, a sorozat társkészítője és az ausztrál bérgyilkost megformáló Scott Ryan karakterének van néhány olyan pillanata, ami örömet hoz az életébe, még ebben a nyers és zord környezetben is.

Nem egyetlen dolog, hanem több tényező örömteli együttállása hozza el Ray életébe a változást, akinek az ajtaján - amikor épp nem kíváncsiskodó rendőrök kopogtatnak, akkor egy Ally (Brooke Satchwell) nevű, csillogó szemű nő, akivel kutyasétáltatás közben ismerkednek meg. Valamint az alvilági figurának a kislánya, Brittany (Chika Yasumura) miatt is érdemes megemberelnie magát, nem beszélve Ray súlyosan beteg testvéréről, Bruce-ról (Nicholas Cassim), akinek egészen durva idegrendszeri betegség rombolja az életminőségét.

Ahhoz képest, hogy mennyire komoly és komor, olykor könnyfakasztó témákat kapargat, konkrétan embereket ölnek és rabolnak el (utóbbit még Ray is elszenvedi) benne, mégis a Mr Inbetweenen nagyon jókat lehet röhögni. Többek közt azon, ahogy Ray lezúz pár sihedert, akik a lánya kezéből kiverik a fagylaltot, de hasonlóképpen mulatságos, ahogy a halottnak hitt maffiózó üvöltve tér magához, amikor kedvenc bérgyilkosunk feldarabolni igyekszik őt a pincében. Oké, kell ehhez, hogy a néző vevő legyen a fekete humorra, de a groteszk jelenetekben simán meg lehet találni a mókát is.

Személy szerint nem akarom elhinni, hogy a főszereplő Scott Ryannek se ezelőtt, se utána nem volt színészként munkája, aki még a 2000-es évek elején, saját zsebből, potom háromezer dollárból rakta össze a The Magician című filmjét. Ezt követően élt taxizásból, pizzafutárkodott és teljen lemondott arról, hogy a sztori igazán értő, szélesebb közönségre találjon, mígnem az FX méltóztatott rácsörögni az alkotóra. Mindenáron adaptálni akarták a The Magiciant. Csodaszámba megy, de ez a 2005-ös film adott alapot a Mr Inbetweennek, annak a sorozatnak, amit a legjobb ausztrál saját gyártásnak tartanak a kisképernyőn.

„Nem vagyok híve az erőszaknak, de ha mégis kezet emelek valakire, az általában nem ok nélkül történik” – így fogalmaz Ray, aki első pillantásra valóban egy indokolatlanul agresszív személynek tűnik. Azonban ahogy a *Mr Inbetween* hat epizódja – három évadban – kibontakozik, egyre világosabbá válik, hogy hősünk tettei mögött mélyebb indokok húzódnak. A sorozat mesterien mutatja be a toxikus maszkulinitás árnyoldalait, miközben elkerüli a didaktikus megközelítést. A nézők számára így válik érthetővé Ray komplex személyisége és a döntései mögött rejlő motivációk, amelyek nem csupán felesleges erőszakra építenek, hanem egyfajta morális dilemmát is felvetnek.

Az eredetileg 2018-tól 2021-ig futott Mr Inbetween egyébiránt arra is jó emlékeztető, hogy ha az embernek van egy ütős gengszterdrámája, azt nem kell okvetlenül 60+ percnyi részekre bontani. Az FX dramedyjének az egyik legnagyobb erőssége, hogy sallangmentes, nincs benne felesleges rizsa vagy töltelékjelenetek.

Ez a karakter legfőbb vonzereje, hacsak nem említjük meg Ray huncut mosolyát, amely egyszer látva garantáltan beleég az ember emlékezetébe. Amikor ez a vigyor felcsillan, számunkra igazi szórakozást ígér, míg a rosszfiúk számára könyörgésekkel és halálsikolyokkal teli perceket sejtet. Minden egyes alkalommal.

Related posts