Dél-Korea rendkívüli lépésre szánta el magát: hadiállapotot hirdetett ki. A legfrissebb fejlemények alapján a helyzet komoly aggodalomra ad okot. A döntés hátterében álló okok és következmények részletezése érdekében folyamatosan frissítjük a híreinket. É
Kedden Yoon Suk Yeol, Dél-Korea elnöke hadiállapotot hirdetett, ahogyan arról a BBC tudósított. Egy váratlan, késő esti televíziós beszéd keretein belül kifejtette, hogy ez a döntés elengedhetetlen a...
és hogy felszámolják az államellenes elemeket.
A Yonhap hírügynökség beszámolója alapján Lee Jae-myung, a dél-koreai ellenzéki Demokrata Párt vezetője alkotmányellenesnek tartja a hadiállapot kihirdetését. Az üggyel kapcsolatban a kormányzó Népi Erő Párt vezetője, Han Dong-hoon, aki egyben az elnök pártja is, szintén kifejezte véleményét, és "helytelennek" minősítette Yoon elnök bejelentését.
Dél-Koreábn a legutóbbi általános választások óta - amikor az ellenzék elsöprő győzelmet aratott - patthelyzet alakult ki, mivel nehezen tudja keresztülvinni programjait a parlamentben, amelyet az ellenzéki többség irányít, cserébe azonban megvétóz minden olyan törvényt, amelyet az ellenzék támogatott.
A dél-koreai sajtó értesülései szerint az ország hadserege bejelentette a parlamenti munkálatok felfüggesztését. A Yonhap hírügynökség információi alapján a nemzetgyűlés képviselőinek megtiltották a belépést az épületbe. Közben a közösségi médiában olyan felvételek kezdenek terjedni, amelyekből kiderül, hogy jelentős rendőri jelenlét figyelhető meg a főváros, Szöul Yeongdeungpo kerületében lévő parlamenti épület előtt.
A Demokrata Párt felszólította valamennyi törvényhozóját, hogy gyűljenek össze a nemzetgyűlésben. A párt vezetője pedig felszólította a lakosságot, hogy gyűljenek össze parlament épületénél. A dél-koreai törvények szerint a kormánynak fel kell oldania a hadiállapotot, ha a nemzetgyűlés többsége szavazáson ezt követeli. A törvény azt is megtiltja, hogy a hadiállapot vezetősége letartóztasson képviselőket.