Szenzációs fordulat: senki sem sejti, hova tűnnek a befagyasztott orosz vagyontárgyak!

Franciaország a befagyasztott orosz eszközök kamataiból származó bevételeknek köszönhetően idén újabb 195 millió eurós keretet biztosít Ukrajna katonai támogatására – jelentette be Sébastien Lecornu védelmi miniszter egy vasárnapi interjúban, amely a La Tribune Dimanche című hetilapban jelent meg.
A tárcavezető bejelentette, hogy a szállítás során 155 milliméteres lövedékek és AASM siklóbombák érkeznek, amelyek segítségével az ukrán Mirage 2000-es vadászgépeket modernizálják. Emellett hangsúlyozta a régi felszerelések, mint az AMX-10RC harckocsik és a páncélozott harcjárművek (VAB) gyorsabb cseréjének fontosságát is.
Az újabb támogatást azt követően jelenette be Párizs, hogy Donald Trump amerikai elnök befagyasztotta az Egyesült Államok által Kijevnek nyújtott katonai és hírszerzési támogatást. Sébastien Lecornu "kemény csapásként" értékelte a döntést Ukrajna számára, de a tárcavezető szeretné fenntartani a kapcsolatot Párizs és Washington között, ezért elmondása szerint hamarosan Washingtonba látogat.
"Az Egyesült Államokat továbbra is szövetségesünknek tartom, annak ellenére, hogy gyakran kiszámíthatatlanul viselkedik" - nyilatkozta a védelmi miniszter.
Miközben Franciaország és európai partnerei megpróbálnak alkalmazkodni a geopolitikai bizonytalanságokhoz és az európai konfliktusok kockázatához, Sébastien Lecornu a "lőszereket és az elektronikus hadviselést" nevezte meg a következő évek "sürgős prioritásaként" hazája számára.
"A második legfontosabb cél a hadsereg drónokkal való ellátása és automatizálása" - hangsúlyozta a miniszter, aki különös figyelmet fordított a mesterséges intelligencia szerepére és a világűr fontosságára.
Lecornu hangsúlyozta, hogy a fegyveripar termelési sebességének növelése elengedhetetlen. Példaként említette a Dassault Aviation-t, amely célul tűzte ki, hogy 2026-tól havonta négy-öt Rafale vadászbombázót szállítson le. Ez jelentős emelkedés a 2024-es tervezett két géphez képest, figyelembe véve a várható jövőbeni igényeket.