A Társaság az Európai Szabadságjogokért aggodalmát fejezi ki, mivel Magyarországon a sajtószabadság továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe.

Nem csökkent a kormány a médiapiacra gyakorolt befolyása.
Nincs olyan kihívásokkal teli terület, amely kapcsán ne tűnne fel Magyarország neve a Társaság az Európai Szabadságjogokért nemzetközi jogvédő szervezet idei médiaszabadság jelentésében. A helyzetet szemléltetve, a médiapiacot néhány kiváltságos kéz irányítja, és úgy tűnik, hogy a médiatulajdonosok mindegyike szoros kapcsolatban áll a hatalmon lévőkkel.
A jelenlegi jogi keretek nem szabnak gátat a tulajdonkoncentrációnak, így óriási konglomerátumok jöhetnek létre a KESMÁ-n kívül is, amelyek szoros kapcsolatokat ápolnak a kormánnyal. A Versenyhatóság helyzete is korlátozott, mivel a végső döntést a Médiatanács hozza meg, amely nem igazán foglalkozik azzal, hogy az egyesülések milyen hatással vannak a sajtó sokszínűségére.
Orbán Viktor ősszel megrótta a "közeli" médiát, illetve véleményvezéreket, utána jött a hír, hogy átszervezik a Mediaworksöt, ami megint csak arra utal, hogy a kormány komoly befolyással bír a kiadókra, illetve média politikai változatosságára.
A tulajdonviszonyok átláthatóságát jelentősen bonyolítja, hogy folyamatosan új platformok bukkannak fel, mint például a Szent Korona Rádió. Ez a médium külsőleg olyan benyomást kelt, mintha egy valódi, hivatalos orgánum lenne, ám valójában nem tartozik a meglévő szabályozások hatálya alá. Tevékenységét a hatalom támogatásának szellemében végzi, és amit művel, azt sokan joggal értékelhetik rágalomhadjáratként. Ennek ellenére jogi státusza miatt nem lehet kötelezni arra, hogy helyreigazítást adjon, és mások erkölcsi jogainak megsértése miatt sem indítható ellene eljárás.