Ukrajna a nyugati fegyverekkel táplálja háborús gépezetét, szovjet hagyományokra támaszkodva vívja harcait – ezzel a NATO-t éri bírálat. – Világgazdaság


Sohasem jött jókor az oroszokkal harcoló ukrán hadseregnek a bírálat NATO-körökből, de most ez különösen érzékeny időpontban érkezett. Az ukrán hadsereg brit források szerint szovjet taktikával használja fel a tömérdek kapott nyugati fegyvert.

Az utóbbi évek során már jól ismert forgatókönyv bontakozott ki: Volodimir Zelenszkij folyamatosan újabb fegyvereket és fegyverrendszereket követel a NATO-tól, azzal az indokkal, hogy ezek segítségével megvédheti a nyugati országokat az orosz agressziótól. Jelenleg azonban az ukrán elnök számára rendkívül kényes időszak köszöntött be, hiszen jelentős nyugati kritikák érkeztek a fegyverek alkalmazásával kapcsolatban. Miközben Zelenszkij harcol azért, hogy Ukrajna egyenrangú félként részt vehessen a béketárgyalásokon, a helyzet tovább bonyolódik.

Donald Trump új kormánya világosan jelezte a nyugat-európai országoknak, hogy ideje felkészülniük a saját védelmük érdekében, mivel az Egyesült Államok eddig túl sok feladatot vállalt magára.

Brit védelmi források épp most azt állítják, hogy az ukránok elpazarolták a kapott fegyvereket és felszereléseket. A The Sunday Telegraph arról ír: a NATO emiatt megorrolt Ukrajnára.

Szovjet hadsereg: tömegtűzerő; NATO: kombinált fegyverzet, összehangolt precíziós csapások

A források által felvetett probléma az, hogy a nyugati országok által adományozott fegyverzetet az ukrán hadsereg a több mint harminc évvel ezelőtt megszűnt Szovjetuniótól átvett taktikai megközelítésekkel alkalmazza. Közismert, hogy az Oroszország, mint a szovjet örökség örököse, a költséghatékony tömeges tűzerőre összpontosít, szemben a NATO által preferált pontossággal végrehajtott csapásokkal.

Egy brit katona, aki ukránokat képzett ki Ukrajnában, a lapnak elmondta: a kelet-európai ország katonái

Az RPG egy olyan tankelhárító gránátvető, amelyet az orosz hadsereg alkalmazott, és amely jelentősen olcsóbb alternatívát kínál a hagyományos eszközökhöz képest.

Az NLAW egy olyan precíziós rakéta, amelyet kifejezetten egyetlen alkalommal történő használatra terveztek. Ennek a különleges fegyvernek az ára körülbelül 20 ezer font, ami közel tízmillió forintnak felel meg. A brit kormány eddig több mint ötezret küldött Ukrajnának, hogy támogassa az ország védelmét.

A forrás szerint az ukránoknak videóra kell venniük, hogy rendeltetésszerűen használják az NLAW-kat. A videók azonban azt mutatják, hogy egyszerre öt-hat NLAW-t eltüzelve támadnak. Egyetlen ilyen "sortűz" ötvenmillió forintba vagy még többe kerül.

Oroszország e közben hatalmas mennyiségben gyártja az olcsó tűzfegyvereket, amelyek előállításának ütemét a NATO nem tudja tartani. A NATO fegyverei más stratégiákra vannak optimalizálva, mint az orosz hadsereg eszközei.

A kombinált fegyverzet egy innovatív hadviselési stratégia, amely lehetővé teszi a csapatok számára, hogy a tüzérség, páncélos egységek és légi támogatás szoros együttműködésével túlszárnyalják ellenfeleiket. Ehhez elengedhetetlen a precíziós fegyverek alkalmazása, a megbízható és folyamatos kommunikáció, valamint a magasan képzett vezetők, akik alapos ismeretekkel bírnak a harctér minden aspektusáról. E módszer révén a csapatok képesek gyorsan alkalmazkodni a változó körülményekhez, és hatékonyan kihasználni a taktikai előnyöket.

Related posts